Як вибрати газовий конвектор. 

Газові конвектори з’явилися на ринку відносно недавно, але стрімко завоювали популярність покупців і їх затребуваність тільки зростає з кожним днем. Відмінне поєднання вартості та якості, енергонезалежність, простота використання, відсутність елементів, які можуть замерзати взимку, роблять цю категорію продукції дуже популярною. Крім того, газові конвектори відмінно підходять для будинків з непостійним проживанням та приміщень де опалення потрібно лише час від часу. Газовий конвектор дозволяє нагріти навіть велике приміщення в гранично короткі терміни. Крім того, Вам не буде потрібно котел, стояк, насоси та інше супутнє обладнання. Але який же конвектор вибрати? У чому основні відмінності газових конвекторів, і на які характеристики варто звернути увагу?

По перше слід визначиться з видом палива, який планується використовувати. Сьогодні більшість газових конвекторів працюють або на природному газі (метані), або на зрідженому газі (пропан). Тут вибір простий, яке паливо доступніше у Вашому регіоні, такий конвектор і вибираємо. Крім того, більшість конвекторів можна переобладнати з одного виду палива на інший за допомогою додаткового набору форсунок, але робити це повинен тільки фахівець.

Необхідно також правильно розрахувати потужність обладнання. Найпростіша формула розрахунку потужності газових конвекторів, яка дозволяє вирахувати приблизну потужність необхідного обладнання, це 1 кВт на кожні 10 м2 площі. Але слід також враховувати висоту стель, кількість вікон, теплоізоляцію даху і стін приміщення. Так що такий розрахунок нагоді Вам скоріше для загального орієнтиру, при купівлі газового конвектора фахівці нашого магазину з радістю допоможуть Вам з розрахунком найбільш точних даних, з урахуванням всіх характеристик опалювального приміщення.

Наступним не менш важливим параметром при виборі газового конвектора є теплообмінник, вірніше матеріал з якого він виконаний. Теплообмінники роблять із сталі або з чавуну. Якщо є вибір, краще віддати перевагу чавунному теплообміннику, так як він акумулює тепло невеликим тепловим розширенням, що дозволяє підвищити показник теплової ефективності. Крім того, чавунні теплообмінники більш зносостійкі, але вартість їх вище, ніж сталевих. Сталеві теплообмінники дозволяють трохи заощадити при покупці даного обладнання, але якісні характеристики та термін служби їх будуть трохи нижче.

Перед тим як купити газовий конвектор зверніть увагу і на довжину газоходних труби. Її довжина повинна бути не менше товщини стіни. В принципі, критерій не принципове, і, в крайньому випадку, можна завжди додати необхідну довжину у відповідній майстерні, але знаючи заздалегідь цей параметр, Вам не доведеться витрачати зайві гроші і час на доопрацювання обладнання.

Газовий конвектор може бути з вентилятором або без нього. Тут слід виходити з доцільності його застосування. Вентилятор дозволяє швидко нагріти приміщення, використовуючи прискорену циркуляцію повітря. Так що вентилятор буде практичний при установці обладнання в приміщеннях, які не вимагають постійного обігріву і використовуються час від часу. Якщо ж говорити про житловому приміщенні, то вентилятор буде створювати тільки незручності у вигляді постійного шумового супроводження роботи обладнання.

Установка газових конвекторів повинна проводитися тільки спеціалістами з відповідною кваліфікацією. Газовий конвектор це вигідне, безпечне і комфортне в експлуатації обладнання, але тільки при правильній установці і використанні відповідно з інструкцією.